Kardiyo Hareketleri

Yayınlanma Tarihi: 7 Temmuz 2017 Ekleyen: Suna KAYA


 

Gün içerisinde bilinçli ve doğru bir şekilde yapılacak kardiyo hareketleri ile hızlı bir şekilde fazlalık yağlardan kurtulmak, sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmak mümkün. Fakat bunun için en yüksek verimi alabilmek adına evde kardiyo hareketleri tek tek araştırılmalı ve bilinçli egzersizler yapılmalıdır, çünkü bilinmelidir ki yanlış uygulanan kardiyo ve spor hareketleri gereksiz zaman kaybından öteye gidemeyecek ve hatta yanlış uygulamalar sonucu sağlık açısından zarara dahi yol açabilecektir.

Kardiyo Nedir

Kardiyo; belirli egzersizler yardımıyla kalp atış ritmini artırarak metabolizmayı hızlandırmak ve vücudun yağ yakım hızını artırmak amacıyla yapılan antrenmandır. Kardiyoya örnek olarak pek çok egzersiz verilebilir, örneğin; bisiklet sürmek, koşu yapmak, ip atlamak, kardiyo egzersizlerinde başta gelen egzersiz türleridir. Zaten kardiyo kelimesi de, tıp literatüründe kalp ve kan dolaşım sistemini ifade eden ”kardiyovasküler” kelimesinin kısaltılmasıyla oluşturulmuş bir kelimedir.

Kardiyo Hareketleri 1

Bu noktada kardiyo ile ilgilenerek fazla kilolarından ve bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kişiler internet üzerinden kardiyo hareketleri resimli anlatım konusu başlıkları üzerine araştırma yapacak olurlar ise kardiyo hareketlerinin resimlerine bakarak evde kendi başlarına kardiyo antrenmanları yapabilirler. Peki, bu noktada kardiyo egzersizleri hareketleri nelerdir sorusu ile karşılaşırız işte kardiyo egzersiz hareketleri

Kardiyo Nedir

Peki, bu kardiyo hareketleri nelerdir? Evde yapılabilecek kardiyo hareketlerine örnek olarak en başta ”şınav” egzersizini gösterebiliriz. Bunun yanı sıra squad hareketi, dips hareketi, zıplama hareketi veya sandalye hareketi gibi evde rahatlıkla uygulanabilecek kardiyo hareketleri ile kısa sürede sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşabilmek mümkündür. Ayrıca kardiyo ile alakalı verdiğimiz tüm bu bilgilere ek olarak özellikle belirtmek gerekir ki, kardiyo hareketlerine başlanmadan önce mutlaka ısınma hareketleri de yapılmış olmalıdır. Çünkü öncelikle kaslar ısınmadan direk olarak egzersiz hareketlerine geçilecek olursa kas bu durum kas çekilmelerine ve hatta kas yırtılmalarına bile yol açabilecektir.

Kardiyo Nedir 1

7 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...