Kardiyo Egzersizleri

Yayınlanma Tarihi: 7 Temmuz 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Kardiyo spor bölümünde bulunan bir tür spor egzersizidir. Kardiyo egzersizleri nelerdir diye merak edildiğinde kısa bir özet ile cevaplamak gerekir ise, belirli bir tempo içerisinde yağları yakmaktır. Yağ yakmak için yapıldığı gibi aynı zaman da metabolizma da düzene girmiş olur.

Kardiyo egzersizleri birçok insanı duyunca tedirgin etmekte fakat kalbe çok iyi gelmekte olup yormamakla birlikte sadece vücuttaki kalorileri yakmaya yaramaktadır. Çok fazla bir tempo içerisinde çalışmak gerekmezken kalp sağlığını da oldukça korumakta olan bir programdır. Bazen evde kardiyo egzersizleri bile yapılabilir derece de programlar da bulunmaktadır. Orta bir tempo ile yapılan bu program, vücudu da fazla yormamaktadır. Gün içerisinde bu programla bile uğraşmayan birçok insan bile sıklıkla ayakta olduğu ve hareketli olduğu için kardiyo egzersizleri hareketleri programını farkında olmayıp yapmış oluyorlar.

Kardiyo egzersizleri evde bile yapılacak derecede kolay programlardan oluşmaktadır. Kardiyo egzersizleri nedir diye sorulduğunda ilk başta koşma cevabı alınır. Koşmak bu program içerisinde en çok faydalı olanıdır. Her yaştan insanın yapabileceği gibi evde yapma durumunda da kolay bir şekilde yapılıp bir alete gereksinim duyulmaz. Gün içerisinde yüksek miktarda kalori yakmak için günlük 65-70 dakika koşmak oldukça yeterli olacaktır. Bu egzersiz programına yeni başlamış olan kişi kademeli ve az süre tempo içerisinde çalış ise vücuda çok yararı olmaktadır. İkinci kardiyo egzersizlerinden birisi ise bisiklete binmektir. Diğerleri ise, yüzmek, kürek çekmek, kayak yapmak, yürümek, aerobik ve step hareketleri de bu program içerisinde bulunmaktadır.

Kardiyo Egzersizleri 1

Evde Kardiyo Hareketleri Nasıl Yapılır?

Uygulanmakta olan bir program var ise üstüne de kardiyo programı da eklenmesi ve gün içerisinde en az 1 kere programı uygulayıp yapmak oldukça faydalı olacaktır. Bacak, bel yağlar ve göbekteki yağlar için de yapılacak olan program kısa sürede forma sokacaktır. Programın başlangıcında vücudu yorsa da zamanla vücut alışacak ve forma girilecektir.

Evde Kardiyo Hareketleri Nasıl Yapılır? Evde Kardiyo Hareketleri Nasıl Yapılır? 1

7 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...