İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 24 Haziran 2017 Ekleyen: Suna KAYA


İngiliz karbonatı, asıl adı sodyum bikarbonat olan bir tür tuzdur. Halk arasında cep sodası, solvey karbonatı ve garra karbonat olarakta bilinmektedir. Bu yazımızda ingiliz karbonatı nasıl kullanılır ender saraç önerilerini sizlerle paylaşıyor olacağız. Farklı yerlerden ingiliz karbonatı satın alabilirsiniz. Ancak, en sağlıklı olanı eczaneden satın almaktır. Son zamanlarda popüler olmuş ve televizyon ekranlarında da sıklıkla konuşulmaya başlanmıştır. Vücutta oluşan asit ve benzer yabancı maddelerin atılmasına yardımcı olan önemli bir üründür. Bu anlamda hem sağlıklı bir yaşam için, hem de zayıflamak için oldukça faydalıdır.

Pek çok hastalık için kullanılması gereken bir üründür. Özellikle tedbir amaçlı ve her gün suya karıştırılarak kullanılması gerekmektedir. Tedavi edici özelliğinden ziyade, önleyici olarak kullanmak daha önemlidir. Düzenli olarak 1 su bardağı içerisine yarım çay kaşığı ingiliz karbonatı karıştırılarak içilmesi yeterlidir. Sabah ve akşam olmak üzere 2 defa içilmesi idealdir. Bu noktada ingiliz karbonatı nasıl kullanılır zayıflamak için düşülmelidir. 1 su bardağı içine yarımçay kaşığı ingiliz karbonatı ekledikten sonra 3-4 dakika kadar bekletmeniz şarttır. Daha sonra suyu iyice karıştırarak elde edilen karışımı içebilirsiniz.

Beslenme düzeninize göre bu miktarı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Özellikle asitli besinleri fazla tüketen kişilerin bu oranı arttırmaları gerekmektedir. Vücutta oluşan asitlerin atılması demek, fazla kilolardan kurtulmak demektir. Bu nedenle diyet lsitelerinde ingiliz karbonatını sıklıkla görebiliyoruz. Pek çok ünlü diyetisyen hastalarına ingiliz karbonatını önermeye başlamıştır. Ender Saraç gibi ünlü isimlerin diyet listelerinde ingiliz karbonatını görmek mümkündür.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır 1

Zayıflamanın yanında, özellikle kış aylarında sıklıkla karşılaştığımız gribal pek çok hastalığın önlenmesinde yardımcıdır. Nezle, burun akıntısı, boğaz ağrıları gibi önemli problemleri ingiliz karbonatı tüketerek önleyebilirsiniz. Bunun yanında yukarıda da ifade ettiğimiz gibi ingiliz karbonatı zayıflamak için nasıl kullanılır bilgilerini vermiş olduk. Özellikle kış aylarında daha fazla ingiliz karbonatı tüketilebilir. Gün içerisinde 3 çay kaşığı içilmesinde herhangi bir sakınca olmayacaktır. İngiliz karbonatı tüketiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar söz konusudur. Bu detaylar şu şekildedir.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır 2

  • Tansiyon hastalarının ingiliz karbonatı tüketimini çok dikkatli yapmaları gerekmektedir. Aşırı tuzlu bir madde olduğu için olumsuz etki yaratabilmektedir.
  • Elde ettiğiniz ingiliz karbonatı karışımını birden içmek önerilmemektedir. Gün içerisinde farklı zamanlarda yudum yudum içilmesi daha sağlıklı olacaktır.
  • Tansiyon hastalarının ingiliz karbonatını içtikten sonra 20-25 dakika kadar uzanmaları ve dinlenmeleri gerekmektedir.
  • Ülser hastalığı olan kişilerin ingiliz karbonatını tüketmeleri sakıncalıdır. İçerisinde bulunan yüksek tuz oranı nedeniyle ingiliz karbonatı ülser tetikleyebilmektedir.
  • Böbrek taşı ve benzeri rahatsızlıkları olan kişilerin de ingiliz karbonatı tüketmeleri sakıncalı olabilecektir.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır 3

Tüm bu detaylar önemlidir. Aşırı tuzlu olmasından dolayı bilinçsiz tüketim yapmaktan her zaman uzak durmak gerekmektedir. Yukarıda anlattıklarımızın ışığında ingiliz karbonatı nedir nasıl kullanılır gibi konularda genel bilgileri aktarmış olduk. Tuz, insan vücudu için gerekli bir maddedir. Özellikle asitlerin ve yabancı bakterilerin atılmasında çok önemlidir. Tuz oranı eksik olan vücut içierisinde pek çok rahatsızlık olabilecektir. Tuz oranını arttırarak daha fazla terleyebilirsiniz. Bu durum asitlerin atılması ve fazla kilolardan kurtulmak için çok önemli bir konudur. Sizde doktorunuza danışarak ve vücudunuzun Ph değerlerini kontrol ederek düzenli olarak ingiliz karbonatı tüketmeye başlayabilirsiniz. Bilinçli ve kontrollü ingiliz karbonatı tüketilmesi durumunda önemli faydalarını görüyor olacaksınız. Ancak, dikkat edilmemesi ve bilinçsiz kullanılması durumunda da yukarıda ifade ettiğimiz gibi bazı riskler söz konusu olabilecektir. Doğru ve düzenli kullanımla bu faydaları görmek mümkündür.

24 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...