İki Beden İncelten Korse Nasıl Kullanılır? İnceltici Korse Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 3 Mayıs 2019 Ekleyen: Suna KAYA


Güzelleşmek, fit, ince ve cazibeli gözükmek asırlardır kadınların en büyük tutkusu. Bunun için üretilen, kullanılan, dizayn edilen binbir türlü materyal var. Eğer söz konusu fazla kilolar ve düzgün vücut hatlarına duyulan özlem ise diyetler, cerrahi müdahaleler, ilaçlar, bitkisel karışımlar, kremler, kürler imdada koşar. Bir pratik uygulama daha var ki o da kullanır kullanmaz kişide incelmiş ve toparlanmış bir bel efekti yaratır. Evet korselerden söz ediyoruz.  Bel incelir mi derseniz, kilo kaybı anlamında değil ama görünüm olarak incelir. Bel incelten korse ile görüntüde minik bir hile oluşturmak mümkün. Yaklaşan düğünde o gelinliğin içinde daha güzel gözükmek, mezuniyet töreninde balık elbisenin içinde daha alımlı durmak, yaz başlangıcında kilolarla vedalaşana kadar o tiril tiril elbiselerin içinde süzülmek için iyi bir bel inceltici korseler işinizi görebilir. Modelleri inceltici özellikleriyle olduğu kadar, şık bir aksesuar olma özellikleri ile de dikkat çekerler. Öyle ki antik çağlardan beri kadınların güzellik kriteri olarak kullandığı bu hem estetik hem de işlevsel aksesuar bu yazıda beli incelten korseler olarak huzurlarınıza çıkıyor. Korseler aynı zamanda sağlık problemlerine çare olarak da kullanılabilmektedir. Bazı duruş bozukluklarının tedavisinde kullanıldığı biliniyor.

Sadece iç giyim olarak değil, gömlek, bluz ve elbiselerin üzerine de dış giyim olarak kullanılabilen korse nasıl kullanılır, vücut için herhangi bir zararı var mıdır gelin hep birlikte bakalım.

bel korse ile incelir mi 1

İnceltici Korse Çeşitleri

İnceltici korselerin çeşitli model ve renkte olanları tercih edilebilir. Beli tamamen kavrayan, karın ve mide kısmını toparlayan bu korseleri özel mağazalardan ve internet üzerinden sipariş etmek mümkündür.

Çeşitlerini genel olarak zayıflatan korseler, mide bölgesini toparlayan korseler, basen kısmını toparlayan korseler, doğum sonrası kullanılan korseler, dikişsiz korseler ve sağlık problemleri için kullanılan korseler olarak sıralayabiliriz.

 

 Zayıflatan Korse Nasıl Kullanılır

 Korse kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus hangi amaçla kullanılacağını iyi belirlemek ve vücut yapısı ile uyumlu bir korse seçmek gerekir.  Eğer göbek bölgesi sıkılaştırılacaksa mideye kadar olan şort şeklindeki korseler tercih edilmelidir. Ama eğer vücuda oturan bir elbise tercih edilecekse ve belin ince görünmesi isteniyorsa bel incelten korseler kullanılabilir.

 Korse Zayıflatır mı?

Vücutta herhangi bir kalori kaybı sağlamaz. Sadece terleme yoluyla su atılır. Sadece kilo kaybı amaçlı değil, dik ve doğru bir duruş için de kullanılır. Göbek fıtığı, bel ağrısı ve sezaryen sonrasında da korse kullanıldığı bilinmektedir. Kullanım sırasında aşırı terleme olacağı için pamuklu bir bluz giyilerek terin emilmesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde mantar ve benzeri cilt problemleri ile karşı karşıya kalınabilir. Zayıflatıcı korseleri de medikal korse, erkek, hamilelik sonrası ve çelik korse olarak sıralayabiliriz.

bel korse ile incelir mi 2

İnceltici Korselerin Zararları Var Mıdır?

Kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus korsenin, beden ölçüsünden en az 2 beden küçük olmasıdır. Çok daha küçük korseleri kullanmak hem rahatsızlık verir hem de sağlığı tehdit eder. Korse 8 saatten fazla kullanılmamalıdır. Gün bitiminde muhakkak çıkartılmalıdır. Kaliteli malzeme ile üretilmiş korseler tercih edilmelidir. Çok sıkı korseleri 8 saatten daha uzun süre çıkartmamak ve  ile uyumak kan dolaşımını sekteye uğratır. Bu sebeple korseleri beli bir süreden sonra mutlaka çıkartmak gerekir.

3 Mayıs 2019

Yorumlarınızı bekliyorum...