İç Bacak Egzersizleri

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2017 Ekleyen: Suna KAYA


İç bacaklar çok korkutucudur. Şimdi sizlere iç bacak eritme egzersizleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Spor derslerinde de verilen iç bacak inceltme egzersizleri, aşağıda bildirilmektedir. Günlük olarak yapmanız gerekli olan programdır. Tüm parmakların ve vücudunuz her bölgesinde  hassaslık hissedeceğiniz iç bacaklar artık fit görünüme kavuşacaktır. Ünlülerinde kullandıkları programlardır. Yüzüstü yatarak bacak hareketleri genelde iç bacakları hoş görünüme sokar. Bacak hareketlerini en iyi bisiklet üzerinde yaparız. Bacak yağ dokusunda ki fazlalıklar hızlı kas çalıştıran egzersiz programı ile yok olur.

 • Bacak backup hareketi
 • Yürüyüş bantları kullanmak
 • Kondisyon eliptik bisiklet
 • Sırt üstü yatış ve bacak hareketi:
 • Fitnes topunu çekme

 İç bacaklarda yağ dokusu fazlalıkları her zaman olur. Bizler şimdi yağları yok edeceğiz. Yani aşağıdaki hareketlerle bu işi yapacağız. Aşağıda listelenen egzersizler, iç bacak selülit egzersizleri için idealdir.Kadınların yapması gereken iç bacak selülit programlarında aletlerde kullanılabilir. Sizler pilates topuda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki egzersizler iç bacak sıkılaştırma egzersizleri olarak da biliniyor. Vücudun bacak kısımlarındaki elastik yapısını koruması açısından ileri geri bacak çalıştırmak gerekir. İç bacakları yok etmek için ayakta sürekli dik pozisyonda durmayı bilmek gereklidir.

İç bacak egzersizleri yapmaya karar verdiyseniz eğer, mutlaka alkol ve sigaradan uzak durunuz. Koyu kahve ve çay içmeyiniz. Aynı zamanda asla alkol almayınız. Hazır gıda ve hamur işinden uzak durmak gereklidir. Bu sürece dikkat etmezseniz bacak egzersizleri yapmanın hiç bir anlamı kalmaz. Sonuçta vücut içinde size ne yardımcı olur bilmek gereklidir.

İç Bacak Egzersizleri 1

 • Bacak Backup Hareketi: Sırtüstü yatarak ayak tabanlarınızı hareket ettirmek gerekir. Bacakları olabilidiğince içe çekerek yapılması gerekli olan harekettir.
 • Yürüyüş Bantları : yürüyüş bantları kullanmak sizi forma sokar; yürüyüş bantları kullanmak demek nefes açmak demektir.
 • Sırt üstü yatış ve bacak hareketi: Sırtüstü yatarak tüm bacaklarınızı hareket ettiriniz. Bacakları bel kısmına doğru çektiriniz. Yan yatak sürekli sağ ve sol bacak hareketleri yapınız.
 • Kondisyon ELiptik Bisiklet: Evlerinize muhakkak ekranlı hız ayarlı kondisyon bisikleti alınız. Kondisyon ELiptik Bisiklet bacak içinde yağ olmasından dolayı dolaşım problemleri bile yok eder.

İç Bacak Egzersizleri 2

 • İç Dış Bacak Hareketi: 20 dakika olacak şekilde düz duracağız. Ayaktayken yapılacak hareketlerdir. Dik pozisyonda 20 dakika durmayı bildiğiniz taktirde iç bacaklar yok olur. Bol bol bisiklet sürerek de bu süreci hızlandırın. Bacak hareketleri aynı zamanda kilo durumunuzu korumanıza yardımcıdır.
 • Yüzme: Yüzme yaparak iç bacakları yok edebiliriz. Kadınların her aynaya baktıklarında rahatsız oldukları iç bacakların yok olması adına yüzme spor önerilir. Hergün en az 2 saat düzenli yüzmek gerekiyor.. Sizler yüzme dışında da aktarılan ilgili egzersiz hareketlerini yeterki düzenli yapınız.
 • Açık Hava jimnastiği: Jimnastik ve düzenli yürüyüş yapmak gerekir. Ayakta sürekli dik pozisyonda da durarak, bacak egzersizlerini düzenli yapınız.

İç Bacak Egzersizleri 3

 • Sandalye egzersizi: Sandalyeye sarılır gibi in kalk hareketleri yapacağız. Yükselme ve inme hareketler sizi dinç tutar.
 • Bacak bükme: Emekleme pozisyonunda kalarak bacak bükme hareketleri yapılmaktadır. Bacakları dize doğru bükme bel fıtığını yok eder. Ayrıca iç bacak için çok etkilidir. Bacak bükme bel fıtık içinde iyi gelir. Bacakları bükmeden önce tek bacağınızı yukarı doğru hareket ettiriniz.
 • Fitnes Topunu çekme: Sırtüstü pozisyonda olan kişilerin yere birkaç kez basıp daha sonrasında bacak çekme hareketleri yapmaları gerekir.  Bu hareketi topu çekerek yapabiliriz. Ağırlık kaldırarak da yapılması uygundur.
 • Squad Hareketi: Bacakları omuza kadar çekmek demektir. İç bacakların çalışması için çok etkilidir.

İç Bacak Egzersizleri 4

13 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...