İbrahim Saraçoğlu Kürleri, İbrahim Saraçoğlu Tarifleri

Yayınlanma Tarihi: 22 Şubat 2019 Ekleyen: Suna KAYA


Sağlıklı, ince ve zinde yaşamanın kuralları ve yolları var kuşkusuz. Sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak, kaliteli bir uyku düzeni edinmek, sigara ve alkolden uzak durmak sağlıklı yaşam için elzem olanlar. Bir de destekleyici unsurlar var. Sağlıklı beslenme dediğimizde işin içine kürler de dahil oluyor. Bitkiler, sebzeler ve meyveler bizi hem besleyen hem de ışıl ışıl parlamamızı sağlayan besinlerdir. Bitkilerle yapılan kürler oldukça fazla ve hepsi de birbirinden faydalı. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kürler ise pek çok konuda modern tıbba destek veriyor. Bu yazıda İbrahim Saraçoğlu Kürleri bulacaksınız.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri İbrahim Saraçoğlu Tarifleri 1

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

Polikistik over, miyom, zararsız prostat büyümeleri, menopoz, kıl dönmesi, gebe kalamama gibi rahatsızlıkların doğal yolla tedavisinde soğan kürü adını duymuşsunuzdur. İçeriğinde kükürt, fosfor, iyot, silis gibi minerallerle A, B ve C vitaminleri barındıran soğan doğal antibiyotik olarak da bilinmektedir.  Soğan tüketimi fazla olan ülkelerde kansere yakalanma oranının da düşük olduğu gözlemlenmiştir. Evde hazırlayacağınız soğan kürünü 15 gün düzenli tükettiğinizde sonucun yüz güldürücü olduğunu görebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu kürleri içinde en çok bilinen ve uygulanan  kürlerden olan soğan kürü nasıl yapılır bir görelim.

 • İhtiyacınız olan şey bir adet açık kahverengi kabuklu kuru soğan ve iki bardak kaliteli içme suyu.
 • Soğanın kabuklarını soymadan sirkeli suda bekletin ve güzelce yıkayın. Bu işlem soğanın dezenfekte olmasını sağlayacaktır.
 • Suyu bir tencereye koyun ve kaynamaya bırakın.
 • Kaynadıktan sonra kuru soğanı dört parçaya bölün ve kaynayan suyun içine atın. 5 dakika kaynatın, kürünüz hazır. Biraz ılınınca için.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri İbrahim Saraçoğlu Tarifleri 2

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

Zayıflama kürü denildiğinde İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından önerilen lahana kürü akla gelir. Hem sağlıklı hem de etkili bir kür olan lahana kürü ile, kilo verme sürecinde kolaylıkla ilerlemek mümkün. İşte Prof. Saraçoğlu tarafından hazırlana lahana kürü.

Malzemeler:

 • 4-5 adet beyaz lahana yaprağı
 • 4-5 dal maydanoz
 • 750 ml su

Yapılışı:

 1. Suyu bir tencereye alıp kaynatın.
 2. Kaynayan suya lahana yapraklarını ve maydanozu ilave ederek 7 dakika kaynatın.
 3. İlk 5 gün her gün sabah ve akşam bir su bardağı

İkinci hafta: Her gün bir su bardağı

Üçüncü hafta: İki günde bir su bardağı

Dördüncü hafta: Üç günde bir su bardağı

Beşinci hafta: Yedi günde bir su bardağı

İbrahim Saraçoğlu lahana kürü toksinlerden arındıran, zayıflatan ve kansere karşı koruyan bir kürdür.

 İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

Kilo problemi, sivilce, karaciğer yağlanması, bağırsak problemleri ve yumurtalık kisti gibi rahatsızlıklarda İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü oldukça etkilidir.

Malzemeler:

 • 15-16 dal maydanoz
 • 1 adet limon
 • 1 su bardağı su

Yapılışı:

Tüm malzemeyi robottan geçirin. Sabah aç karnına için. Kahvaltıdan yarım saat evvel tüketin ve yarım saat boyunca hiçbir şey yemeyin.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri İbrahim Saraçoğlu Tarifleri

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü

İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkiler bahsi geçtiğinde incir kürü es geçilemez. İncir kürü özellikle hamile kalmak istediği halde kalamayan kadınlarda yumurta sayısını artıran, yumurtalıkları çalıştıran ve gebe kalmayı kolaylaştıran bir kürdür. Yumurta çatlatma kürü olarak da bilinen incir kürü için malzemeler şöyle:

 • 20 adet kuru incir
 • 2 adet iri havuç
 • Yarım litre klorsuz su

Yapılışı:

 1. 2 su bardağı klorsuz suyu tencereye alıp kaynatın.
 2. Havuçları da doğrayın ve kaynar suya ilave edin.
 3. Tencerenin kapağını kapatın ve 20 dakika kısık ateşte kaynatın.
 4. Başka bir tencerede kaynayan yine yarım litre klorsuz suya 20 adet kuru inciri bıçakla bir sefer kesip atın. Tencerenin kapağını kapatın ve kısık ateşte 15 dakika kaynatın.
 5. İki ayrı tencereyi de ocaktan alın ve karıştırın.
 6. 20 gün boyunca her sabah aç karnına kahvaltı etmeden 15 dakika önce 1 bardak için. 20 gün sonunda 1 hafta ara verin ve 20 gün boyunca bir kez daha uygulayın.

İbrahim Saraçoğlu Lahana Kürü

İbrahim Saraçoğlu tarifleri içinde en çok rağbet edilenlerden biri de lahana kürüdür. Zayıflama küründe de adı geçen lahana, bu kez selülit giderici kürle karşımızda.

 Malzemeler:

 • 4 adet beyaz lahana yaprağı
 • Yarım litre içme suyu

 Yapılışı:

 1. Yarım litre içme suyunu derince bir tencereye alıp kaynatın.
 2. Su kaynayınca lahana yapraklarını içine atın ve kısık ateşte 15 dakika boyunca tencerenin kapağı kapalı olarak pişirin.
 3. 15 dakika sonunda lahana yapraklarını sudan alın ve lahana suyunu bir sürahiye alın.
 4. Lahana kürünüzü yemeklerden 1 saat evvel ya da yemeklerden 2 saat sonra tüketin. Aç ya da tok karnına olmanız fark etmez.
 5. Sabah 1 su bardağı, akşam 1 su bardağı olacak şekilde 3 gün boyunca için. 3 gün sonunda 3 gün ara verin ve yeniden 3 gün için. Bu şekilde 21 günü tamamlayın. Selülitlerinizdeki azalmayı göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri İbrahim Saraçoğlu Tarifleri 4

İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü

Lavanta kürü de İbrahim Saraçoğlu kürleri içinde en sık uygulananlardan bir tanesidir. Profesör Saraçoğlu lavanta kürünü Hepatit B ve C, karaciğer yetmezliği gibi rahatsızlıkların tedavi desteği ayağında öneriyor.

 • İbrahim Saraçoğlu lavanta kürü için bir tutam lavantayı 1 buçuk su bardağı suda 4 dakika demleyin. (4 dakikayı aşmayın) Kaynama işlemini kısık ateşte yapın. Fokur fokur olmasın.
 • Demlenme süresi tamamlanınca süzün ve ılındıktan sonra için.
 • 15 gün boyunca akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 çay bardağı için.
 • Her kullanımda taze olarak demleyin. 15 günlük kür tamamlanınca haftada 3-4 sefer akşam yemeğinden 2 saat sonra 1 çay bardağı içmeye devam edin.

22 Şubat 2019

Yorumlarınızı bekliyorum...