Gelin Diyeti Nasıl Yapılır, Gelin Diyeti Listesi

Yayınlanma Tarihi: 27 Şubat 2019 Ekleyen: Suna KAYA


Özellikle Türk kadınlarının özlemle ve dört gözle beklediği düğün günü, koşuşturma ve telaşaye de gebedir. Bir sürü hazırlık, kafa karışıklıkları, stres ama her şeyden önemlisi gelinlik ve gelinliğin içinde bir kuğu gibi süzülme arzusu. Kadınların çoğu kiloları ile barışık değildir. Onlara göre mutlaka birkaç kilo fazlalık vardır. İşte düğün tarihi yaklaşırken o birkaç kilo fazlayı kısa sürede atabilmek için gelin diyeti ile zayıflama programını uygulayabilir ve gelinliğinizi gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. O zaman gelin gelin diyeti listesine bir göz atalım.

Gelin Diyeti Nasıl Yapılır Gelin Diyeti Listesi 1

Gelin Diyeti Nasıl Yapılır?

  • Sabah kalkınca içine elma yahut limon dilimleri atılmış 1 bardak ılık su için.
  • Kahvaltıda 1 bardak ılık su, 1 kutu sade probiyotik yoğurt, 1 küçük boy rendelenmiş elma, 3 çorba kaşığı sade yulaf ezmesi tüketin.
  • Ara öğün olarak 1 adet kivi, 10 adet çilek ve 1 bardak ılık su tüketin.
  • Öğle yemeğinde, içine labne peyniri sürülmüş ve haşlanmış tavuk yahut ton balığı ile bol yeşillik yerleştirilmiş 2 dilim esmer ekmekle yapılmış sandviç, 1 kutu ayran ve 1 büyük bardak ılık su tüketin.

  • Ara öğün olarak 1 adet büyük boy elma ve 1 bardak ılık su tüketin.
  • Akşam yemeğinde üzerine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı gezdirilmiş 1 tabak haşlanmış yahut ızgara edilmiş sebze ile 4 çorba kaşığı kaymaksız yoğurt tüketin.

Gelin Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gelin diyeti kalorisi düşük bir diyettir. Bu sebeple bu diyeti yapanlar güçten düşebilir, halsizlik ve dikkat dağınıklığı hissedebilir. Ama kısa sürede kilo vermek isteyenler için gelin diyeti etkili bir diyettir. Diyeti haftalarca sürdürmemeye özen göstermek gerekir. Aksi takdirde kilo vereceğim derken güçten düşmek ve sağlığı riske atmak da mümkün.  O yüzden gelin diyeti uygulayanlar bu diyeti çok uzun zamana yaymadan kısa süreli yapmalıdır. Diyet sırasında ellerde ve ayaklarda titreme, üşüme, bitkinlik, baygınlık hissi, düşük tansiyon gibi problemlerle karşı karşıya gelirseniz diyeti hemen kesin ve bir hekime başvurun. Yan etki hissettiğinizde diyeti asla devam ettirmeyin.

Gelin Diyeti Nasıl Yapılır Gelin Diyeti Listesi 2

Gelin Diyeti İle Kaç Kilo Verilebilir?

Gelin diyeti ile kaç kilo verilebilir diye sorarsanız netice oldukça yüz güldürücü. 10 gün uyguladığınızda 4 ila 6 kiloya kadar kilo verebilirsiniz. Tabii eğer vücudunuz stresten ödem yapmadıysa ve dirençli kilolarınız yoksa. Kilo kaybı ve miktarı aslında bünyeyle ve metabolizmayla alakalı bir durumdur. Ama gelin diyeti yapanlar 10 gün içinde iyi bir sonuç alabilir.

27 Şubat 2019

Yorumlarınızı bekliyorum...