En Etkili Zayıflama Yöntemi

Yayınlanma Tarihi: 4 Şubat 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Etkili ve hızlı kilo vermek, günümüzde hem bayanlaın, hem de erkeklerin ilgisini çekiyor. Kilo problemi yaşayan her iki cins için de geçerli ve en iyi zayıflama yöntemi nedir sorundan yola çıkarak yaptığımız araştırmalar sonucunda bu yazımızı hazırladık. Sizde etkili ve kalıcı kilo vermek istiyorsanız, bu önerilere dikkat ederek daha sağlıklı ve daha kolay şekilde kilo verebilirsiniz.

En Etkili Zayıflama Yöntemi Nedir?

Yüzyıllardır uygulanan ve sağlıklı beslenme için etkili olan bazı önerilerin kilo vermek için de etkili olduğu görülüyor. Yemek yerken ya da günlük hayatta bu önemli noktalara dikkat ederek daha sağlıklı beslenip kilo vermek mümkündür. Aşağıda sizlerle bu önemli noktaları ve etkilerini paylaştık. Siz de kilo vermek ve en iyi zayıflama yöntemi hakkındaki merakınızı gidermek için aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

  • Yemeğe tuz ile başlamak midede mukus denilen sindirim kolaylaştırıcı bir tabaka oluşturur. Yemek öncesi tuz alınması ile beyne gönderilen bir uyarı sayesinde, bu tabaka oluşur ve midenin yemek yeme sonrasında sindirim işlemine hazırlıksız yakalanmamasını sağlar.
  • Yemek yerken yerde oturarak sol ayağı katlayıp sağ ayağı karna çekerek oturulması gerekir. Bu şekilde yemek yenildiğinde midenin çıkış kısmını kapanır ve yenilen gıdanın tam sindirilmeden bağırsaklara kaçmasını önleni Bu da mide dolduğunda doygunluk hissi verir ve kişi daha fazla yemek yemeden sofradan kalkar. İştahını dengeleyemeyenler için bu oturuş şekli son derece idealdir.

  • Yemek yerken yemeğin ortasında su içildiğinde içilen su yenilen gıdaların sindirilmesine yardım eder. Bu da, gerekli vitaminlerin emilmesine katkıda sağlar ve midede doygunluk hissi ver
  • Kilo verme süresince düzenli ve yeterli uyku çok önemlidir. Düzenli uyku ile vücudun daha fazla dinlenmesi sağlanır. Dinlenen ve zinde olan vücut yağ yakımı için daha fazla enerji sarf edip daha çabuk kilo vermeyi sağlayacaktır. Bu nedenle kilo vermeye çalışırken günde en az 7-8 saat gece uykusu uyunmas gerekir. Bu uykunun her gün aynı saatler arasında uyunması da bir diğer dikkat edilmesi gereken noktadır.
  • Günde mutlaka 3 ana öğün yemeğiniz olsun. Güne protein ağırlıklı bir kahvaltı ile başlamak da etkili kilo vermek için gereklidir. Bu kahvaltı ile gün içinde daha az açlık hissi duyup çok daha kolay kilo verebilirsiniz.
  • Hızlı kilo vermek için yemeklerden 10 dakika önce ılık limonlu su tüketebilirsiniz. Bu vücut yağlarının eritilmesinde etkili olacaktır. Bu karışımı yemeklerden yarım saat sonra da tüketebilirsiniz.
  • Hızlı kilo vermek için koladan vazgeçin. Ekmek olaraksa kepek ekmeği tüketmeniz ve günde 2 dilimden fazla tüketmemeniz gerekir.
  • Zayıflama aşamasında sık sık karşılaşılan tatlı krizi için bir bardak ayran ya da 1 bardak su tüketebilirsiniz. Aniden gelişen tatlı krizinize bu iki içecek iyi gelecektir. İsterseniz bu içeceklerin yerine bir dilim beyaz peynir de tüketebilirsiniz.

En Etkili Zayıflama Yöntemi

  • Sağlıklı kilo vermek için sebze ve protein ağırlıklı beslenmek gerekir. Sebze yemeklerinde az miktarda yağ kullanılabilir. Ancak bu yağın mutlaka zeytin yağı olmasına dikkat edin. Sebzeleri pişirirkense buhar ile haşlama yöntemi uygulanmalı.
  • Günde 2 fincan bitkisel çay tüketilebilir. Ancak bu çayları şekersiz tüketmek gerekir. Tatlandırıcı olarak bal ya da tarçın kullanılabilir.

En kolay zayıflama yöntemi başlığı altında işlediğimiz konumuzun sonuna geldik. Yukarıda verdiğimiz öneriler ve bilgiler, diyet ve egzersizleri desteklemek için önerilir. Bu önerileri dikkate alarak kendinize ve damak tadınıza uygun diyet programları uygulayabilirsiniz. Bölgesel zayıflama için de bu önerileri uygulayabilir, aynı zamanda bölgesel incelme egzersizleri de uygulayabilirsiniz.

En Etkili Zayıflama Yöntemi 1

4 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...