Elma Diyeti 2 Haftada 10 Kilo 

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Dış görünüş, kişilerin sosyal statülerini etkilediği gibi kendilerine olan güvenlerini de ciddi ölçüde etkilemektedir. Kendine güvenen kişiler, çok daha mutlu olabilirken aynı zamanda daha kaliteli hayat standartları içerisinde yaşamlarını sürdürebilme imkânına sahip olabilmektedir. Dış görünüşün düzgün ve güzel görünmesi için ise kişilerin öncelikle ideal kilolarına sahip olmaları gerekmektedir. Bu sebeple de genel olarak verilen bir kilo miktarı söz konusu değildir. Kişilerin yaşlarına, cinsiyetlerine ve metabolizmalarına bağlı olarak ideal kilo hesaplaması yapılmaktadır. Bu ideal kilo miktarına sahip olabilmek için ise birbirinden farklı diyet programı söz konusudur. Kişiler, kendi sağlık durumlarına uygun olan diyet programını seçebilir ve ideal kilosuna ulaşabilmektedir.

Elma diyeti de, son yıllarda oldukça fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmiş ve deneyen kişiler tarafından da tam not almayı başarmış olan bir diyet çeşididir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi elma diyeti uygulayarak, dilediği kiloya düşebilmek imkânına da sahip olabilmektedir. 6 günlük ya da 2 haftalık olmak üzere birbirinden farklı iki adet elma diyeti çeşidi bulunmaktadır. Kişiler kendi istek ve ihtiyaçlarına göre dilediği elma diyeti çeşidini seçebilmeye ve kilo verme sürecine hızlı bir şekilde başlayabilmektedir.

Elma, yalnızca kilo verme konusunda değil birbirinden farklı konuda da çeşitli faydalara sahip olan bir besindir. Cildi güzelleştirmesinin yanı sıra aynı zamanda içerisindeki liflerden dolayı kişilerin uzun saatler boyunca tok hissetmelerine de yardımcı olmaktadır. Kalbi güçlendirmesi ve yağ yakması da, yine elmanın faydaları arasında yer almaktadır. Uzmanlar da, hazırladıkları hemen her diyet programı içerisinde elmaya yer vermektedir. Bu kapsamda diyet yapan kişiler, fazla miktarda kilo almak istemedikleri için elma kaç kalori sorusunu sormaya da devam etmektedir. 100 gram ağırlığında olan bir elma, yaklaşık olarak 50 kaloridir. Bu sebeple de kişiler özellikle de ara öğünlerinde elma tüketebilmekte ve böylelikle elmanın faydalarından da yararlanabilmektedirler.

Elma Diyeti 2 Haftada 10 Kilo 1

Elma diyeti kapsamında kişilerin bol miktarda su içmeleri de önerilmektedir. 2 haftada 10 kilo verdiren elma diyeti kapsamında, kişilerin kalkar kalkmaz 2 su bardağı ılık su içmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında ise kahvaltılarında, şekersiz siyah çay ya da bitki çayı, en fazla 2 dilim kepekli ekmek, 1 adet haşlanmış yumurta, 2 parmak genişliğinde beyaz peynir, 4-5 adet zeytin ve domates salatalık gibi çiğ sebzeler yenmelidir. Kahvaltıdan sonra her 2 saatte bir adet yeşil elma yenilmektedir. Toplamda ise gün içerisinde 6 adet elmanın yenmesi gerekmektedir. Bütün bunların yanı sıra yağ yakınını kolaylaştırmak adına kişilerin en az 2 fincan yeşil çay içmeleri de önerilmektedir.

Elma Diyeti 2 Haftada 10 Kilo 2

Elma diyetinin bir diğer çeşidi olan 6 günlük elma diyeti, çok daha fazla sayıda yan etkiye sahip olmasından dolayı kişiler 2 hafta süren elma diyetini daha çok tercih etmektedir. Bunun sebebi ise, sürekli aynı besinleri tüketmek yerine en azından kahvaltıda farklı besinlerin tüketilmesidir. Böylelikle kişiler 2 hafta boyunca aynı besinleri tüketip, diyetten soğumamış olabilmektedir. 2 haftalık elma diyeti, kısa sürede oldukça fazla miktarda kilo vermeyi sağlamaktadır. Bu sebeple de şok diyettir. Kişilerin 2 haftalık sürecin sonunda daha yüksek kalorili ve sağlıklı olan bir beslenme programını uymaları, son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Böylelikle kişiler, 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde istedikleri kiloya düşebilmektedir ve sonrasında da sağlıklı bir beslenme programı ile kilolarını muhafaza edebilme imkânına sahip olabilmektedir.

14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...