Dukan Diyeti Yapanlar

Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Dukan diyetinin bir anda popüler olmasının iki sebebi var: Bunlardan ilki kısa sürede bol kilo verilmesi ve ikincisi diyeti yapan herkesin bu diyetten memnun kalmasıdır. Dukan diyetinin doğruluğunu savunanlar kadar zararlı olduğunu savunanlar da vardır. Hatta zararlı olduğunu düşünenlerin felaket senaryoları bile hazırdır. Peki, dukan diyeti yorumları ne gösteriyor?

Dukan Diyetini Yapanlar

Dukan diyetini yapanların, diyet listesini uygulayarak haftada bir buçuk kilo verdiği söyleniyor ve bu kiloları geri alınmadığı vaat ediliyor. Dukan diyetinin temelinde karbonhidratı azaltmak ve proteinleri arttırmak var. Bir de her diyette olduğu gibi bol bol su içilmesi gerekiyor. Dukan diyetinde 100 tane yiyecek bulunmaktadır ve diyet listesi bu yiyecekler üzerinden hazırlanır. Çoğu diyette olduğu gibi kalori hesabı bulunmamaktadır. Her kadının hayali olan yiyip yiyip kilo vermek bu diyet için geçerlidir. Peki, sadece 100 besine takılarak beslenmek kolay mı? Dukan diyeti yapanların yorumları bu konuda sizi aydınlatabilir. Dukan diyeti ile zayıflayanlar kiloları tekrar geri alıyor mu?

Dukan Diyeti İle Zayıflayanların Yorumları

Dukan diyeti yapanların ortak yorumu çok hızlı kilo verdikleridir. İradenize bağlı olarak verebileceğiniz kilo sayısı artmaktadır. Dukan diyetinin en başta uygulaması zor bir diyet olduğunu çünkü kilo yapan şeylerin yani karbonhidratların her yerde olduklarını ve onlardan uzak durmanın zor olduğunu söylüyorlar. Sürekli protein ile beslenmenin maddi olarak da biraz sarsıntıya sokabileceğini söyleyenler kendileri için en uygun yöntemle bu diyeti istikrarlı bir şekilde uygulamaya devam etmişler.

Dukan Diyeti İle Zayıflayanların Yorumları

Karbonhidratları hayatlarından çıkarmanın hiç kolay olmağını söyleyen dukan diyeti ile zayıflayanlar, isteklerini bastırabilmek için uzun süre markete kendilerinin gitmediğini ifade etmiştir. Elbette, siz böyle olacaksınız diye bir şey yok. Ama küçüklüğünden beri karbonhidratlarla beslenen bireylerin bu konuda daha çok zorlandığı apaçıktır.

Dukan diyetine bağlı kalınmasının en büyük sebebi çok hızlı kilo verilmesidir. Kilo verdikçe daha çok motive olduklarını söyleyen dukan diyeti ile zayıflayanlar, hızlı kilo verdirmese pes edeceklerini söylüyorlar. Dukan diyeti uygulayacaksanız evinizde bir tartı olması bu yolda yürümenizi kolaylaştıracaktır.

Dukan diyetini yapan bazı kişilerde ruhsal açıdan da rahatladıklarını söylemişlerdir. Yapay gıdalardan uzaklaşarak biraz daha doğal yemekler tercih ettikten sonra uykularının düzenlendiğini ve çok daha verimli uyuduklarını söylemişlerdir. Buna bağlı olarak da gün içindeki enerjileri ve yaptıkları işlerdeki verimlerde de artış olmuştur.

Dukan Diyeti İle Zayıflayanların Yorumları 1

Dukan diyetine başlayan insanların söyledikleri bir diğer şey ise bu diyeti hayatlarının merkezine oturtmaları gerektiğidir. Her yerin karbonhidratla dolu olması, diyetin bozulması için teşvik edicidir. Ancak bu diyete başlarken beslenme stillerini tamamen değiştirerek vücutlarını biraz zarar uğrattıklarını, tekrar karbonhidratlarla dolu bir yaşam dönerek vücutlarına tekrar zarar vermemeleri gerektiğinin bilincindeler.

Dukan diyeti çok kilo verdirmesi ile bilinse de bu diyetin yapan bazı kişiler ne kadar çabalasalar da hiç kilo verememişlerdir. Her diyet listesi, herkese uygun değildir. Böyle durumlarda diyetisyenlerden randevu alarak diyetisyenle görüşmeli ve problemin ne olduğunu bulmalısınız.

Dukan Diyeti İle Zayıflayanların Yorumları 2

Dukan diyeti oldukça ağır ve pek çok yaşam tarzına uymayan bir diyettir. Dukan diyetine başlanılacağı zaman bu diyetin her yönünün araştırıldığından emin olmalısınız. Diyeti bir oyun olarak düşürseniz, bütün oyun kurallarını öğrenerek ve onlara uyarak başarılı olacağınızı aklınızdan çıkamamalısınız. Dukan diyetiyle ilgili aklınızdan hiç çıkarmamanız gereken şey bol bol su içmektir. Bu her diyetin en önemli maddesi olarak geçse de suyun bu diyette önemi farklıdır. Proteinlerin vücuttan atılabilmesi için çok daha fazla suya ihtiyaç vardır.

20 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...