Dezpack Dukan Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2018 Ekleyen: Suna KAYA


Diyetin modası geçmez; zira kilo problemi insan var oldukça süregelecek bir problemdir. İdeal kiloda olmak ve o kiloyu muhafaza edebilmek başta sağlık olmak üzere estetik görünüm için de oldukça mühimdir. Kilo verme söz konusu olduğunda imdada yetişen pek çok diyet listesi var.  Her dönem değişen listeler ve farklı diyetlerle bu işi adeta bir sektör haline geldi. Herkese uyacak, her bünyeyle uyumlu bir diyet mutlaka vardır ve asıl önemli olan metabolizmanın doğal çalışma disiplinini bozmadan ve sağlığı sekteye uğratmadan kilo kaybı sağlayabilmektir. Bu açıdan bakıldığında her diyet sağlıklı mıdır tartışılır. Önemli olan da vücudu zora sokmadan sağlıklı kilo verebilmek. Her dönem moda olan yeni ve değişik diyetlerden söz ettik. İşte onlardan birisi de Dezpack Dukan diyeti. Çok bilinen ve diyet denildiğinde dünyayı adeta kasıp kavuran bir akım haline gelen Dukan diyetinin paket haline getirilmiş şekli de yeni bir akım olarak düşünülebilir.

Dezpack Dukan Diyeti

Dezpack Dukan Diyeti Nedir?

Dezpack nedir sorusu, diyet söz konusu olduğunda en çok sorulan sorulardan birisidir İsmi Dezpack Dukan olan bu diyet, toplam 16 gün için hazırlanmış gıdalardan oluşmaktadır. Dezpack diyetini, klasik Dukan diyeti ile karıştırmamak gerekir zira ikisi aynı şeyler değil . Dezpack bir zayıflama ürünü, Dukan diyeti ise başlı başına bir diyet disiplini.

Dezpack diyet seti başlangıç ve devam ürünlerinden oluşan ve toplam 16 gün için hazırlanmış bir üründür. Başlangıç ürünü 2 gün, devam ürünleri ise 14 gün kullanılır. Dezpack ürünleri yağsız süt yahut yoğurtla tüketilebilmektedir.

Dezpack diyetinde asıl amaç, vücuttaki mevcut kas dokusuna zarar vermeden ideal ve sağlıklı kiloya ulaşabilmektir. Bir işlevi de kişinin yeme içme seyrini düzene sokmak ve verilen kiloların bir daha alınmasını önleyebilmektir.

Dezpack Dukan Diyeti 2

16 Günlük Dezpack Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

  • İçeriği doymuş yağ asitleri, doymamış yağ asitleri, protein ve karbonhidratlar, katı yağlar, çoklu doymamış yağ asitleri, diyet lifleri, sodyum, potasyum, fosfor, magnezyum, kalsiyum, bakır, demir, çinko, iyodin, selenyum, manganez; A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, K vitaminleri, niyasin, folik asit, pantotenik asit, biyotin ve ekmek birimlerinden oluşan Dezpack diyetinin ilk 2 gününde 200 ml az yağlı süt ile 4 ölçek kaşığı başlangıç ürünü günde 3 saat arayla 5 sefer alınır. Bu ürün sadece 2 gün kullanılır. Ürünü kullanırken günde 2-3 litre su tüketmek gerekir.
  • Diyetin 3. gününde sabah saat 11’e kadar kahvaltı edilir. Kahvaltıda 1 dilim peynir, az reçel yahut bal, rafadan yahut katı yumurta, 6-7 adet zeytin, domates, salatalık, biber, marul ve 2-3 dilim çavdarlı ekmek yenilebilir.
  • Kahvaltıdan en az 5 saat sonra öğle yemeği yerine 2. kutu besin alınır.
  • Öğle yemeğinden 5 saat sonra da akşam yemeği olarak yine 2. kutu alınır. Bu kutu, 300 ml az yağlı süt yahut yoğurt ile, 2 ölçek kaşığı dezpack öğle ve akşam yemeği yerine alınacaktır. İlk başlarda büyük kutu 5 saat arayla 2 sefer alınır. Eğer kendinizi çok aç hissederseniz domates, salatalık, yeşillik gibi sebzelerden yiyebilirsiniz.
  • Diyet boyunca salam, sosis, sucuk, çikolata, meyve, kızartma ve yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Dezpack’de ulaşılması amaçlanan kiloya 3 kilo kalıncaya kadar sabah kahvaltısı yapılacak ve geriye kalan 2 öğünde de dezpack ürünü kullanılacaktır. Amaçlanan kiloya 3 kilo kaldığında yine sabah kahvaltısı yapılacak, ardından 5 saat sonra normal öğle yemeği yenilecek, sadece akşamları dezpack ürünü alınacaktır.
  • Sözgelimi 75 kilo olan ve 20 kilo vermek isteyen bir kişi 58 kilo olana kadar sadece kahvaltı yapacak, öğle ve akşam öğünlerinde ise dezpack kullanacaktır. 58 kilo olduğunda yani hedeflenen kiloya (55) 3 kilo kaldığında ise kahvaltıdan 5 saat sonra normal öğle yemeği yiyecek ve dezpack ürününü sadece akşam öğünü olarak alacaktır.
  • Kişi istenilen kiloya düştüğünde diyet ürünü kullanmayı bırakabilir.
  • Diyet boyunca su, çay, kahve tüketilebilir, şekerli meşrubat ve şekerli hazır meyve sularından içilmez. Dezpack ürünlerini şeker ve tansiyon hastalarının hekim kontrolünde kullanması gerekir.

Dezpack Dukan Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Dezpack Dukan 16 gün süren bir diyettir. Dezpack kullananlar diyete harfiyen uyulduğunda 5 ila 10 kilogram arası yağ kaybı elde edilir. Yüksek kiloda olanlar daha hızlı kilo vereceklerdir.

2 Temmuz 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...