Cla Nasıl Kullanılır, Cla Zayıflatır Mı?

Yayınlanma Tarihi: 21 Şubat 2019 Ekleyen: Suna KAYA


İnsanoğlunun kilo verme isteği ve çabası asla bitmez. Bu çabada birtakım ürünlerin desteği yadsınamaz. İşte o ürünlerden birisi de CLA’dır. CLA, yağ yakımında son derece önemli bir ürün. Açılımı Konjuge linoleik asitdır. Kalp hastalıkları, diyabet ve kanseri önlediği söylenen bir takviye olarak kullanılmaktadır. CLA ne işe yarar sorusunun asıl yanıtı ise yağ yakımıdır. Günümüzde kullanılan en popüler kilo kaybı takviyelerinden birisi olan CLA başka ne gibi faydalar içerir gelin birlikte bakalım.

Cla Nasıl Kullanılır, Cla Zayflatır Mı 1

CLA Nasıl Kullanılır?

Kullanımında hekimin tavsiyelerine mutlaka uymak gerekir. Ayrıca bu ilaç takviyesinin nasıl saklanacağı ve nasıl tüketileceğine dair talimatları da dikkatle okunmalı ve titizlikle uygulanmalıdır. Çoğunlukla suyla alınan tablet veya kapsülden ibarettir. Bazı takviyeler 500 mg’lık, bazıları da 1000 mg’lık tabletler içerir. Eğer 1000 mg’lık olandan kullanacaksanız günde 3 sefer almanız yeterlidir. Et ve sütte bulunan yağ asitlerinden oluşur. Bu takviyeyi yemek sırasında alabilirsiniz.

CLA Zayıflatır Mı?

Kilo vermek isteyenlerin en çok tercih ettikleri ürünlerden birisi de CLAdır. Son derece güvenilir ve sağlıklı bir ürün olduğu belirtilir, temelde bir yağ asidi ve zayıflama sürecinde vücudun yıpranmadan sağlıklı ve konforlu bir biçimde kilo vermesine olanak tanıyor.

CLA Faydaları Nelerdir?

Nedir kısmından sonra, faydaları kısmına gelelim.

  • Yemekten sonra depolanan yağ miktarını düşürür.
  • Yağ hücrelerinin sayısını azaltır.
  • Metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını artırır.
  • Kas gelişimini destekler.
  • Kandaki trigliserit ve kolesterol oranlarını düşürür ve kalp sağlığına destek verir.
  • İnsülin direncini düşürür.
  • Kansere karşı korur.
  • Bağışıklık sistemine destek olur.

Cla Nasıl Kullanılır Cla Zayflatır Mı 2

Cla Zararları ve Yan Etkileri Var Mıdır?

Karaciğerde birikme yapabileceğine dair bir çalışma yapılmıştır. Aşırı kullanımı metabolik sendrom ve bazı hastalık türlerine yol açabilmektedir. Fakat doz aşımı yapılmıyorsa  vücut için zararlı değildir.

CLA’yı Kimler Kullanabilir?

Daha çok vücut geliştirme sporu yapanlar tarafından kullanılmaktadır. Yağ yakımı oldukça zorlayıcı bir süreçtir. İşte CLAda yağ yakımı hususunda vücut geliştirme sporu yapan kişilere destek sağlamaktadır.

21 Şubat 2019

Yorumlarınızı bekliyorum...