Basen Eritme Diyeti

Yayınlanma Tarihi: 23 Mayıs 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Vücudun şekli ve genetiğine göre alınan kilolar her zaman için eşit dağılmamaktadır. Genel olarak kadınların yaşadıkları sorunlar da biri de alınan kiloların basen ve kalça kısmına alınan kilolar olmaktadır. Basen ve kalçalar da yer alan fazlalıklardan kurtulabilmek için önce kişilerin kendilerine güvenmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında ancak diyet ve egzersiz uygulamaları yeterli olmaktadır. Kilo verme konusunda en zor giden kilolar basen ve kalça bölgesinden gittiği için biraz uzun bir süreç olduğundan dolayı kişilerin sabırlı olmaları gerekmektedir. Pek çok kişinin kilo verirken doğru bildiği yanlış olmaktadır.

Bunlardan biri de kişiler daha çok kilo vermeyi düşündüklerinden dolayı verilen pek çok kilo sağlıksız olmaktadır. Aslında bu süreçte önemli olan sağlıklı bir şekilde kalıcı kilolar vermek olmaktadır. Basen diyetleri biraz zorlu olduğundan dolayı kilo vermekte zor olmaktadır. Bu sebepten mutlaka basen inceltmek için kişilerin mutlaka gün içerisinde en az yarım saat boyunca yürüyüş ya da basen egzersizi yapması önerilmektedir. Kalça ve basen eritme diyeti sırasında ayrıca kişilerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri de kilo verilmesi sonucunda sarkmaları engellemek için bu bölgelere masaj uygulayarak sıkılaştırma sağlanması gerekmektedir.

Kalça basen eritme diyetinde kişilerin ilk olarak yapması gereken sabah kahvaltısından önce bir su bardağı suyun içerisine bir çay kaşığı bal ve limon konulması gerekmektedir. Bu hazırlanan su karışımı ile metabolizma çalışmaya başlamakta ve bu sayede gün boyunca yenilen her besin daha kolay ve hızlı bir şekilde sindirilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca vücutta biriken fazla ödemin atılmasını ve karaciğerin de temizlenmesi sağlanmaktadır.

Basen Eritme Diyeti 1

Basen ve kalça eritme diyeti, kısa süreli redoks diyet listeleri gibi besinlerde fazlası ile kısıtlama olan diyet listelerinden biri olmaktadır. Bu sebepten kişilerin çok uzun süreli uygulaması önerilmemektedir. Basen ve kalça eritmek, vücudun diğer bölgelerini inceltmekten daha zorlu bir süreç olmaktadır. Bu sürecin uzun olması da pek çok kişinin belirli bir süre sonra diyeti bırakmalarına neden olmaktadır. Ancak belirlenen göbek ve basen eritme diyeti 1 hafta boyunca her gün uygulanabileceği gibi haftada 2 ya da 3 kez de uygulanarak yapılabilmektedir. Kişiler 1 hafta boyunca bu diyeti yapacaklar ise bir hafta aralıklar ile yapılması önerilmektedir. Bu sebepten dolayı kişilerin diyet listelerine gereken özeni göstermeleri ve yapılması gereken egzersizler tamamen yapıldıktan sonra yaklaşık 2 ay sonucunda kişiler ciddi oranlar da kilo vermekte ve çok fazla olumlu sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Basen Eritme Diyeti 2

Basen eritme diyetinde ilk olarak sabah kahvaltısından önce içilmesi gereken su karışımı hazırlanmaktadır. İçilen su karışımından yaklaşık yarım saat ya da 1 saat sonra 1 adet şeftali ve 1 adet kabukları soyulmuş elma yenmektedir. Kişiler daha sonralarında sabah kahvaltılarında meyveler ile hazırlanmış müsli ya da yağsız yeşillikler ile hazırlanmış omletler de yapılabilmektedir.

Basen Eritme Diyeti 3

Sabah kahvaltısında 2 saat sonra ilk ara öğün gelmekte ve bu ara öğünde 1 avuç kuru üzüm ya da 1 parça yağsız beyaz peynir yer almaktadır. İlk ara öğünden 3 saat sonra öğle yemeği gelmekte ve öğle yemeğinde genel olarak salata ve ızgara ya da 1 kâse müsli yer almaktadır. Öğle yemeği ve akşam yemeği arasında ki ara öğünde karnı çok doyurucu besinler tüketilmemek ile birlikte yulaflı bisküvi ve elma yer almaktadır. Akşam yemeklerinde ise 1 dilim kepek ekmek, az yağlı sebze ve 1 porsiyon salata bulunmaktadır.

Basen Eritme Diyeti 4

23 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...