Balık Yağı Hapı Kilo Aldırır Mı? Balık Yağı Hapının Faydaları Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: 20 Şubat 2019 Ekleyen: Suna KAYA


Balığın her şeyi mucizevi. Başlı başına kendisi, yumurtası yani havyarı, yağı ve estetik anlamda kendisi bile. Balık adeta bir vitamin ve mineral deposu. Omega yağlarını ihtiva eden balık yağı vücuda verdiği direnç ve gençlik ile baş tacı edilmeyi hak ediyor. İşte balıktan elde edilen balık yağı da bir o kadar değerli. Büyüme çağındakiler için kemik gelişiminden tutun da, hastalıklara karşı vücuda kazandırdığı dirence kadar pek çok konuda ihtisası olan balık yağının hünerlerini konuşmak için buradayız.

Balık Yağı Hapı Kilo Aldırır Mı Balık Yağı Hapının Faydaları Nelerdir 1

Balık Yağı Hapı Ne İşe Yarar?

  • Kullanımı ile kilo verme sürecinde kişiye destek sağlar.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir. Omega-3 yağ asitleri sayesinde bağışıklık güçlenir.
  • Kan ve dokulardaki iltihaplanmaları azaltır.
  • Kadınlarda ağrılı adet döneminde rahatlatıcı etkisi vardır.
  • Gebelikte ortaya çıkan yüksek tansiyon, hamilelik depresyonu, göz kuruluğu, diyabet, astım, disleksi, obezite, böbrek rahatsızlıkları, osteoporoz, sedef hastalığı, kansere bağlı kilo kayıpları, anksiyete, göz bozuklukları, çocuklarda gelişim geriliği, ülser, kısırlık gibi problemlerde tedavi sürecine destek verir.

Balık Yağı Hapı Kilo Aldırır Mı Balık Yağı Hapının Faydaları Nelerdir 2

Balık Yağı Hapı Nasıl Kullanılır?

  • Eğer haftada 2-3 kez taze balık tüketiyorsanız fazladan omega 3 takviyesine gerek duymazsınız. Yani balık yağı hapı kullanımına gerek yoktur.
  • Çocuklar ve yetişkinlerde besinlerle birlikte alınmalı.
  • Balık yağını sıvı şeklinde yahut kapsül halinde alabilirsiniz. Kullanım dozu için hekiminiz yahut eczacınız sizi yönlendirecektir. Çeşitleri hakkında da yine eczacınızdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Balık Yağı Hapı Kilo Aldırır Mı?

Haplar ortalama 20-25 kalori içerir. Bu miktarla kilo almak mümkün değildir. Tam tersi  vücutta yağ kaybına neden olmaktadır. Balık yağının leptin, insülin ve açlık ve açlık glikoz seviyelerinde düşüş meydana getirdiği bilinmektedir. Vücudun yağ yakma kapasitesini artırır. Dolayısıyla kilo aldırmaktan ziyade kilo kaybını destekler.

Balık Yağı Zayıflatır mı?

Önemli omega-3 yağ asitlerinden biri olan DHA içerir,  yağ hücresi olmayan hücrelerin yağ hücresine dönüşmesini engellemek için onları ortadan kaldırır. Bu da vücutta yağ birikiminin önlenmesi demek.  Genleri yeniden programlar, karbonhidratların parçalanmasını sağlar ve yağ olarak depolanmasının önüne geçer. Ayrıca metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırır. Haplar protein içeren besinlerle alındığında daha fazla etki eder.

20 Şubat 2019

Yorumlarınızı bekliyorum...