Bacak Egzersizleri

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Bacak egzersizleri her yaşta insan için gerekli olan egzersizlerdir. Bacak egzersizleri uygulaması yaparken acele etmemek en mantıklı olanıdır.. Bacak kaslarınızın çalışma sürecinde çok fazla yükleme olmaz. Bacak egzersizleri kademe kademe yani derece derece yapılır. Acele ederek yapmamalıyız.

Bacak egzersizleri için programa düzgün uymak gerekir. Ayrıca devam eden sonraki günlerde egzersizleri ve ritimleri gerekirse, arttırmalısınız.  Bu anlamda diyet yapmadan bacak incelten hareketleri de anlamış olacaksınız. Önemli olan hareketi doğru uygulamaktır.

  • Yürüyüş Parkurunda Yürümek: İç ve dış bacak egzersizleri için faydalı olan hareketle Eğer yürüyüş bandınız yoksa mutlaka açık havada yürüyünüz. Aletleri düzenli kullanmak iç bacakları yok eder. Bu ve bunun gibi daha pek çok basit bacak boyu uzatma egzersizleri ve bacak incelten egzersizler vardır.
  • Ön Bacak Çalıştırma Egzersizi : Ön bacak inceltme hareketlerinde mutlaka kondisyon bisikleti kullanmak gerekir. Son derece basit ve evinizde bile kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Ön bacakları içe doğru çekmek gerekir. Fakat bacakları olabildiğince sıkıca çekmeliyiz. Elimizde de muhakkak lastik olmalıdır. Bel fıtığı olanlar içinde iyi gelen harekettir.
  • Arka Bacak Çalıştırma Egzersizi : Hem ön bacak, hem de kalça kısmını çalıştırmak için pilates topunu bacaklara koyunuz. Bu aşamada dizlerinizi hafif bir şekilde çekiniz ve topu asla düşürmeyiniz. Bel kısmına doğru çekerek yapınız. Bel fıtığı olanlar içinde iyi gelen harekettir.

Bacak hareketleri sayesinde daha ince ve zarif bir bacak yapısına kavuşabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve giydiğiniz kıyafetleri kendinize yakıştırmak için bu hareketleri yapmamız gerekir. Ön bacak, arka bacak çalıştıracak olan egzersizler aşağıdaki gibidir. Bacak egzersizler bel fıtığı olanlar içinde iyi gelir.  Çömelerek, dik durarak ve yere yatarak yapılan tüm hareketler kısa sürede yağlı ve şişko duran iç bacağı yok eder. Bacakların çift kat gibi kalın olması kadında asla güzel durmaz. Kadını çok kötü gösterir. Şimdiki yazımız bacakları sıkılaştıracaktır.

Bacak Egzersizleri 1

  • 40 saniye hareketi: Kişinin her 40 saniyede bir yere çömülüp eğilerek yapılması gereken harekettir. Ayakta yapılmaması gereken harekettir. Bacakları mümkün mertebe 40 saniyede bir yere açıp kapatarak yapılır. Bel fıtığı olanlar içinde iyi gelen harekettir. İdeal bir vücuda sahip olmak için gerekli olan harekettir. İdeal bir bacak yapısına sahip için bacak eritme egzersizleri kesintisiz uygulamak gerekir.
  • Sandalyede Doğrulma Hareketi: Sandalyeye inip çıkmak gerekir. İlgili hareket sonucunda üst bacak ve kalça bölümü incelecektir. Sandalye ile değişik şekiller yapmak iç bacak egzersizleri için vazgeçilmezdir.
  • 20 Saniye Hareketi: tüm bacakları olabildiğince açarak ve bale yapar gibi çevirmeye çalışarak her 20 saniyede bir kalmaya çalışınız. 20 saniye boyunca yapılması gerekli olan hareket rahat kıyafetler giyilerek yapılmalıdır. Bacaklar dışında bizler kolları öne doğru kasarak yapılır. Bel fıtığı olanlar içinde iyi gelen harekettir.

Bacak Egzersizleri 2

  • Junch ve Jump Egzersizleri: Junch ve Jumping hareketi stepfans hareketi olarak bilinen bacak kası egzersizi ile iç bacakları yok edebiliriz. Bu hareket ile sevilen bacaklara ulaşmanız zor olmayacaktır. Bu hareketin düzgün yapılması gerekeir. Üst bacak inceltme hareketleri ile devam edelim istiyoruz. Bu egzersiz hareketinde de bacak inceltme egzersizleri kategorisine örnekler vermiş olacağız.
  • Bale Bacak Hareketi: Bale yapar gibi bacağı inceltecek kadar yani bel hizasında olabildiğince açınız. İlk sağ bacak sonrasında sol bacağı çok gergin tuttunuz. Bale yapar gibi bacakları sürekli germek ve dışa doğru açmak çok önemli harekettir. Bel fıtığı olanlar içinde iyi gelen harekettir.

Bacak Egzersizleri 3

13 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...