Alkali Diyeti Yapanlar

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2016 Ekleyen: Suna KAYA


Alkali diyeti son dönemlerin en sık uygulanan zayıflama yöntemlerinden birisi. Ünlü beslenme uzmanları tarafından da önerilen bu diyet, zayıflamanın yanında kişilere daha sağlıklı nasıl beslenilir, sorusunun cevabını sunuyor. Kadınlar kadar erkekler tarafından da uygulanan bu diyet, kısa sürede kilo vermeyi amaçlayanların ilk alternatifleri arasında. bugün sizler için alkali diyeti yapanların yorumları ile alkali diyeti hakkında merak edilen soruları araştırdık…

Alkali diyeti, Türk ve dünya basınında önemli yeri olan ünlüler tarafından ilk olarak denenen ve bu sayede adı duyulan bir diyettir. Hoolywood’daki pek çok ünlü yıldızın deneyip memnun kaldığı bu diyet kısa sürede zorlanmadan kilo verip daha sağlıklı bir vücuda kavuşmayı sağlıyor. Gerçekten alkali diyeti işe yarıyor mu sorusunub cevabı olarak deneyenlerin büyük kısmı tarafından memnun kalındığı konusunda bilgi verildiğini söyleyebiliriz. Diyet hakkında yapılan yorumlarda alkali beslenme düzeni ile ilk günden itibaren hayatlarının değiştiğini iddia edenler de bulunuyor.

Alkali diyeti, ülkemizde ünlülerden Bergüzar Korel’in uyguladığını biliyoruz. Ünlü güzel özellikle alkali su ve bu suyun faydalarından çok memnun kaldığını belirterek evine normal suyu alkali suya çeviren cihaz takdırdı. Hem kendisinin hem sevdiklerini daha sağlıklı olmasını isteyen güzel oyuncu, güne her sabah alkali su içerek başladığını yorumlarına eklemişti.

Bu özel diyeti uygulayanlardan biri olan Çağla Kubat’ın alkali diyeti yorumları arasında en dikkat çekici nokta, hamilelik döneminde aldığı kiloları kısa sürede vermesine yardımcı olmasıydı. Ünlü güzel anne olduktan sonra eski formuna dönmek için alkali diyetini uygulayıp vücudunun asit-baz dengesini sağlayarak sağlıklıa kilo verdiğini dile getirmişti.

Geçtiğimiz yıllarda alkali diyeti yaparak 15 kilo verdim, açıklaması ile dikkat çeken ses sanatçısı Türkü de, diğer diyeti uygulayanlar gibi memnuniyetini dile getirmişti. Kırmızı eti hayatından çıkarıp sebze ağırlıklı beslendiğinin altını çizen ünlü sanatçı, diyete ek olarak spor yaptığını da belirtmişti. Diyet ve sporun yanında detoks suyu tüketerek de kilo vermeyi hızlandırdığını belirten Türkü, limon ve tarçının da çok faydalı olduğunu yorumlarına eklemişti.

Ülkemizde sıkça uygulanan alkali diyetini geçtiğimiz yıllarda sadece bayan ünlüler uygulamadı. Harun Kolçak ve Zülfü Livaneli, alkali diyeti uygulayıp faydasını gören ünlü erkeklerden sadece ikisi. Pek çok hastalıkları ve ödemlerine alkali diyeti ie veda ettiklerini belirten ünlü erkekler, kendilerini alkali diyet ile daha sağlıklı hissettiklerini belirtmişti.

Alkali Diyeti Yapanlar 1

Alkali diyeti uygulayanların genel yorumlarında dikkat çeken özellikleri aşağıda sizler için bir arada topladık. Diyeti uygulayanlara göre alkali diyeti;

  • Kısa sürede sağlıklı kilo vermeyi sağlıyor
  • Daha zinde ve daha sağlıklı bir vücut sağlıyor
  • Daha genç bir görünüm elde etmekte etkili
  • Vücuttaki ödemlere iyi geliyor
  • Yaşlanmaya bağlı cilt ve vücut etkilerini azaltıyor
  • Gün içinde daha enerjik olmayı etkiliyor
  • Pürüzsüz cilt, daha sağlıklı saçlar için etkili
  • Sürekli tırnak kırılması yaşayanlar için etkili
  • Farklı sağlık sorunlarının çözümünde yardımcı
  • Eklem ve kas ağrılarını tedavi edici

Alkali diyeti ve alkali su sağlıklı bir hayat için atılan ilk adımlar gibi düşünülebilir. Kilo probleminiz olmasa bile bu suyu tüketip alkali beslenme düzenine göre beslenerek daha sağlıklı ve daha rahat bir hayata kavuşabilirsiniz. Alkali diyetini çok büyük sağlık sorunu olmayan herkes uygulayabilir. Eğer her hangi bir sağlık sorununuz varsa diyeti uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışıp gerekli kontrollerin ardından diyete başlamalısınız. Sağlık için sorun teşkil ettiğinde her diyette olduğu gibi bu diyette de uygulanmaması tavsiye edilir.

9 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...