Acı Çehre Tohumu

Yayınlanma Tarihi: 9 Ağustos 2017 Ekleyen: Suna KAYA


Son dönemlerde kişilerin kilo vermek ve sağlık sorunlarına çözüm bulabilmek için kullandıkları ürünlerden biri de acı çehre tohumu olmaktadır. Acı çehre tohumu, alternatif tıp dünyasında fazlası ile önerilen ve oldukça etkili bir bitki çeşidi olmaktadır. Bir bitkinin tohumundan elde edilen acı çehre, siyah tohumlu ve yeşil yapraklı bir bitki olmakta ve birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Acı çehre tohumu nasıl kullanılır denildiğinde ise bitkinin üzerinde yer alan siyah tohumlar kişilerin isteklerine bağlı olarak ya kurutularak ya da taze olarak kullanılabilmektedir. Acı çehre tohumu, uzmanlar tarafından detaylı bir şekilde araştırma yapılmış olan nadir bitkilerden biri olmaktadır. Araştırmalar sonucunda acı çehre tohumunun faydaları sonucunda bu tohumdan ilaçta yapılmaktadır. Acı çehre tohumu kullanıcı yorumları genel olarak fazla kiloya sahip olan kişiler olmakta ve son zamanlarda bu kadar adından söz ettirmesinin nedeni de insanların bu tohum sayesinde kilo vermesinden kaynaklanmaktadır.

Acı çehre tohumunu kilo vermek isteyen kişiler kullanmadan önce mutlaka bir doktor ile görüşerek kullanmaları daha doğru olmaktadır. Acı çehre tohumu kullanımı daha çok tohumdan yapılan çay olarak bilinmektedir. Sallama çay olarak da tüketilebilecek olan acı çehre özellikle kadınlar tarafından sıkça aranan ve tercih edilen bir bitki çayı olmaya başlamaktadır. Acı çehre tohumu faydaları;

 • Acı çehre tohumu daha çok kısa sürede kilo vermek isteyen kişiler için çok ideal bir ürün olmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere, günde iki kere kullanıldığında belirli bir zaman sonra kişiler 2 beden inceldiklerini görmektedirler.
 • Kabızlık sorunu yaşayan kişiler için de ilaçlar yerine acı çehre çayı önerilmektedir. Bunun nedeni de, acı çehre tohumundan elde edilen acı çehre çayı içildikten 1 ya da 2 saat sonra mideden sesler gelmekte ve bağırsak hareketlenmektedir. İçerisinde yer alan bileşenler sayesinde kişilerin bağırsakları normale göre daha sağlıklı ve hızlı çalışmaktadır.
 • Vücutta yer alan hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.
 • Bağırsakları çalıştırmasının yanı sıra, idrar söktürücü özelliği ve erkeklerin yaşadıkları prostat sorunlarını da tedavi etmektedir.

Acı Çehre Tohumu 1

 • Kişilerin kilo vermeye başladıktan sonra vücutlarında sarkmalar meydana gelmekte ve çatlaklar oluşmaktadır. Acı çehre tohumu ile hazırlanan acı çehre çayı sayesinde verilen kilolar sonrasında oluşabilecek sarkmalar engellenmekte ve çatlaklar azaltılmaktadır.
 • Karında biriken gazı gidermekte ve şişkinliği azaltmaktadır.
 • Kolesterol dengeleyici özelliğe sahip olmaktadır.
 • Yenilen besinlerde yer alan yağların emilimini en aza indirgemekte ve buna bağlı olarak, yağ ve kalorinin vücutta depolanmasını da engellemektedir.
 • Acı çehre tohumunu bir su bardağı suyun içerisine konularak ılık bir şekilde yemeklerden yarım saat önce içildiğinde tokluk hissi yaratmakta ve bu sayede kişilerin çok yemelerini engelleyerek, kilo alımlarını da engelleyebilmektedir.

Acı Çehre Tohumu 2

Acı çehre tohumu zararları denildiğinde, sağlıklı ya da herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan kişiler de bir yan etki göstermemektedir. Ancak bazı hastalıklara ya da sağlık sorunlarına sahip olan kişilerin acı çehre tohumunu tüketmeleri önerilmemekte ya da bir doktora danışarak belirli miktarlar da tüketmeleri gerekmektedir. Acı çehre tohumunun kullanılması önerilmeyen durumlar;

Acı Çehre Tohumu 3

 • Acı çehre tohumunun kilo verici özelliği olduğundan dolayı aşırı zayıf kişilerin kullanmaması gerekmektedir.
 • Hamilelik döneminde olan anne adaylarının kullanmamaları, kendilerine veya bebeklerinde herhangi olumsuz bir durum oluşabileceğinden acı çehre çayını içmemeleri gerekmektedir.
 • Karaciğer ya da böbrek yetmezliği olan kişilerin de acı çehre tohumunu kullanmaları sakıncalı olabilmektedir.
 • İnsülin kullanan diyabet hastalarının da acı çehre çayını kullanmadan önce mutlaka doktora başvurmaları gerekmektedir.
9 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...